KATEGORİLER
» ÜRÜN DETAYI > 1
 
 
1

Ürün Kodu: 1

Kategori:  Alarm ve Kamera Sistemleri
 
Ürün Açıklaması

İnfomet Alarm Sistemleri kullanımı son derece kolay ancak sağladığı güvenlik sayesinde ise bir o kadar yüksek koruma sağlamaktadır.

Alarm sistemleri, kendimizi hırsızlardan ve yabancı kişilerden korunmamızı sağlayan elektronik haber alma sistemleridir.Yapılan araştırmalara göre 10 hırsızdan 9 u alarm sistemi bulunan evlere girmemeyi, alarm sistemi olmayan evlere girmeyi tercih etmektedir. Alarm sistemleri caydırıcıdır. Hırsızlıik hizmetlerinin yanında: yangın, gaz kaçağı, su baskını ve sağlık konularında da elektronik güvenlik sistemlerimiz çözümler sunmaktadır.

ALARM SİSTEMİNİ OLUŞTURAN SİSTEM EKİPMANLARI

Alarm Paneli :
Alarm sistemimizin tüm fonsiyonlarının programlandığı ünitedir. Dedektör ve siren üniteleri bu panele kablolu/kablosuz bağlanarak alarm sistemini oluşturur.
 
Tuş Takımı :
Alarm paneli ile iletişimi sağlayan ünitedir. Alarm sistemlerini şifre tuşlayarak kurmak ve devreden yine aynı şekilde çıkarmak şifre ünitesi üzerinden yapılır.
 
Hareket Dedektörü :
Isı yayan belli bir orandaki canlıların hareketini algılayan dedektördür. Eğer evinizde evcil hayvan var ise, bu durumlar için özel olarak tasarlanmış evcil hayvan algılamayan dedektörlerimiz bulunmaktadır.
 
Manyetik Kontak :
Kapı, pencere, sürgülü kapı veya yerinden oynatılabilen her türlü eşya da, evde kullanılmak üzere tasarlanmış dedektör tipidir. Manyetik kontaktör kullanılan her yer açılması veya hareket etmesi durumunda, alarm paneline durumu bildirecek, alarm kurulu ise, alarmın devreye girmesini sağlayacaktır.
 
Panik Butonu :
Acil durumlarda, manuel alarm vermek için gerekli mekana, bölgeye kurulmuş cihaz tipidir. Kullanıldığı anda gözetim merkezimize direkt olarak ”acil yardım” çağrısı yapılmasını sağlar.
 
Gaz Dedektörü :
Belli bir oranda yayılmış gazların yoğunluğunu algılar, gaz kaçağı, gaz sızıntısı gibi durumlarda sistemi haberdar eder. Alarm sistemi kurulu olmasa dahi, 24 saat aktiftir, çalışır.
 
Duman Dedektörü :
Yine belli bir orandaki duman yoğunluğunu algılar ve sistemi haberdar eder. Duman dedektörü de sistem kurulu olmasa dahi, 24 saat çalışır, aktiftir.
 
Siren (harici ve dahili) :
Alarm durumlarında, yükses ses kalitesiyle çevreye uyarı veren ünitedir. Harici ve dahili olmak üzere 2 şekildedir. Harici sirenimiz mekanın dışarıdan görülebilecek bir yerine monte edilir. Bu aynı zamanda hırsızlar ve yabancı kişiler tarafından görülmesini sağlayarak, hırsızlara karşı caydırıcılığı arttırır. Dış mekandaki sirenin kablosu kesilse bile aküsü devreye girer ve sesli olarak çalmasını gerçekleştirir.
   Kamera Çeşitleri ve özellikleri :

   SABİT CCD GÜVENLİK KAMERALARI:
Sabit Güvenlik kameralari herhangibir yöne otomatik olarak döndürülemeyen kameralardır.Bu tip kamera lar istenmesi durumunda panBunlar IR güvenlik kameraları, Day Night Güvenlik kameraları ve Sabit ip güvenlik kameralarıdır. Sabit kameralar lens ve dış ortamda muhafaza gerektirdiklerinden dolayı moliyetleri artmakta buda kullanım alanını kısıtlamaktadır.        

  DOME TİP CCD GÜVENLİK KAMERALARI:
Dome Tip Kamera lar aynen Sabit kamera larda olduğu gibi herhangi bir hareketi olmayan baştan ayarlandığı noktayı sabit olarak izleyebileceğiniz kameralardır.Dome denmesinin sebebi Kubbeye benzer bir yapısının olmasıdır.Dome kamera lar lensleri üzerinde olduğu için ayrıca lens gerektirmezler bu yüzden genellikle daha ucuzdurlar.-tilt üniteler kullanılarak hareketli hale getirilebilmektedir. Sabit kameraların günümüzde birkaç çeşidi bulunmaktadır.
   SPEED DOME GÜVENLİK KAMERALARI
:
Speed Dome Kameralar tip olarak aynen Sabit dome kameraya benzerler sadece sabit dome kameradan daha büyüktürler ve Hareketlidirler.Merkezde bulunan operatör tarafından otomatik olarak sağa sola –Yukarı aşağı döndürülebilirler aynı zamanda istenilen noktaya zoom yapabilme imkanı mevcuttur. Bu tür kameralar günümüzde genellikle 35x kadar zoom yapabilme imkanları mevcuttur.Daha çok Mobese uygulamalarında kullanıldığı için halk arasında speed dome kameralara mobese kamerasıda denilmektedir.Detay ve geniş bir alanın izlenmesinde speed dome kameralar yoğunlukla tercih edilmektedir.

   IP CCD GÜVENLİK KAMERASI:
 
IP Güvenlik Kameraları Sabit,Dome,Speed Dome olabilmektedirler Diğer kameralardan farkları direk olarak network a takılabilme imkanlarıdır. Buda bu kameraların daha esnek olmasını ve kurulma ve genişlemede büyük kolaylıklar sağlamasına imkan vermektedir.Maalesefki fiyatlarının hala pahalı olması ip kameraların geniş bir alana yayaılmasının önünde bir engel teşkil etmektedir. Görüntü kalitesi bakımından çok iyi olan bu kameralar fiyatlarının düşmesine paralel kulanım alanları hızla gelişecektir.

   GİZLİ GÜVENLİK KAMERALARI: 
Gizli kamera lar piyasada genellikle PIR Sensörü içine monte edilmiş olarak PIR Kamera şeklinde,Çok küçük yapıda pinhole kamera şeklinde bu şekilde kamera bir tablonun arkasına veya başka görünmeyecek küçük mekanlara konulabilecektir. Gizli kamera ların bazıları Duman dedektörü içine konarak Duman dedektörü şeklinde gizli kamera denilmektedir.

Bunlardan Başka Zoom Kameralar  mevcuttur. Bu kameralarla istenilen mesafelere zoom yapılabilmektedir. Zoom mesafeleri kamerasına göre değişiklik göstermektedir.